Seksualnosć kobiety – akceptacja ciała cz.1

Temat seksualności kobiet jest zagadnieniem bardzo szerokim i relatywnie mało zbadanym. Na podstawie rozmów z wieloma osobami zauważyłam, że aby osiągnąć pełnię zadowolenia i czerpać jak najwięcej radości z seksu konieczne jest spełnienie 3 warunków.

1. Akceptacja własnego ciała2. Świadomość ciała3. Uważność

W poniższym tekście chciałabym skupić się przede wszystkim na pierwszym aspekcie, czyli na akceptacji własnego ciała.Wiele kobiet ma w głowie nadmiernie wyidealizowany obraz tego jaka powinna być i skupia się na tym czego jej brakuje (za małe piersi, za krótkie nogi itd) lub na tym czego ma za dużo (fałdki na brzuchu, cellulit, rozstępy itd) zamiast doceniać i koncentrować się na tym co jest w nas najlepsze. Nikt nie jest idealny, ale mass media i otaczające nas wszędzie reklamy pokazują, że takie właśnie mamy być – nieskazitelnie piękne, gładkie i wiecznie młode. Nie bierzemy pod uwagę faktu, że nawet top modelki są retuszowane, przygotowywane do zdjęć przez sztab profesjonalistów od wizażystów począwszy, a skończywszy na fryzjerach.Bez wątpienia każda kobieta wpasowałaby się w kanony współczesnego piękna po takiej obróbce.

Ale nie o to w tym wszystkim chodzi. Akceptacja własnego ciała polega właśnie na docenianiu tego co się ma. Kochaniu siebie takim, jakim się jest. Bez tego nawet w trakcie najintymniejszych zbliżeń będziemy ciągle myśleć o fałdach, rozstępach i cellulicie.Akceptacja własnego ciała wiąże się też z poczuciem bycia atrakcyjną. Moja babcia zwykła mawiać, że aktrakcyjność to stan umysłu. Jeżeli nie wierzymy w to, że jesteśmy atrakcyjne, to w sypialni chowamy się pod kołdrę nawet przy zgaszonym świetle. To jak się czujemy z własnym ciałem i jak je postrzegamy bardzo mocno wpływa na to, jak się zachowujemy. Z kolei nasze zachowanie wpływa na to jak postrzegają nas inni. I tu koło się zamyka. Nie akceptujemy własnego ciała, nie czujemy się atrakcyjne, ubieramy się i zachowujemy w taki właśnie sposób i po pewnym czasie otoczenie też zaczyna tak nas postrzegać. Warto przełamać ten schemat. Poczucie bycia atrakcyjną i akceptacja własnego ciała to klucz do zadowolenia z życia seksualnego.Często jest też tak, że gdy nie akceptujemy własnego ciała, nie czujemy się atrakcyjne to też to ciało zaniedbujemy zarówno w sensie fizycznym jak i psychicznym. Nie chcemy być dotykane w niedoskonałych miejscach, nie pozwalamy sobie na czysto cielesne przyjemności, nie dbamy o to aby to ciało „ozdobić” seksowną bielizną.Czasem jest też tak, że cierpimy na brak akceptacji własnego ciała wskutek ciągłego napominania przez rodziców czy nauczycieli, którzy nieustannie powtarzali wyprostuj się, siedź prosto, wciągnij brzuch, nóżki razem itd. Lata napominania u wielu z nas zaowocowały tym, iż mamy poczucie, że z naszymi plecami, brzuchem, nogami jest coś nie tak. Wiele kobiet zmaga się latami z brakiem akceptacji własnego ciała właśnie przez to, że w dobrej wierze ktoś nieustannie je korygował.U jeszcze innej grupy kobiet problem akceptacji własnego ciała, nie polega na braku samej akceptacji, co na wyparciu tej potrzeby. Część kobiet tak gleboko pokłada cała uwagę, wiarę i nadzieję w intelekcie, że w ogóle ignoruje potrzeby ciała, w tym i jego akceptację. Można powiedzieć, że w pewnym sensie odcięły się od swojego ciała, straciły z nim kontakt.

Akceptacja własnego ciała jest niezwykle istotna jeżeli chcemy osiągać spełnienie i pełną satysfakcję z życia seksualnego. Warto zmierzyć się z tym problemem, gdyż stanowi on podwaliny do rozwiązania kolejnych trudności.W związku z tym, że akceptacja własnego ciała i atrakcyjności zaczyna się w głowie, chciałabym zaproponować Ci krótkie ćwiczenie do wykonywania codziennie, zajmuje tylko 3 minuty. Po przebudzeniu, zanim jeszcze wstaniesz pomyśl o tym co najbardziej lubisz w swoim ciele, za co jest wdzięczna, co Ci się w nim wyjątkowo podoba. Postaraj się znajdywać co raz więcej rzeczy. Po tygodniu możesz spisać te, które najczęściej przychodzą Ci do głowy. Doceniaj swoje ciało tak, jak chciałbyś, żeby inni to robili.

Artykuł Autorstwa Justyny Zorn który  ukazał się na portalu kobiece trójmiasto 

http://kobiecetrojmiasto.pl/seksualnosc-kobiety-akceptacja-ciala-cz-1/

08 listopada 2018

Media Społecznościowe

Strona zrobiona w kreatorze stron internetowych WebWave

Wszystkie prowadzone przez nas warsztaty nastawione są tylko i wyłącznie na pracę
z osobą, z którą się przychodzi.
Nie ma pracy na forum.

Zawsze staramy się zapewnić maksymalnie intymną atmosferę sprzyjającą rozmowie
i intensywnej pracy nad relacją.

BHP warsztatów